اخـبار

اینجا می تونید از اتفاقاتی که تو علم و تفکر می گذره با خبر بشید، در جریان مسابقات قرار بگیرید و از اعلام نتایج اونها مطلع بشید. با مـا همـراه باشیـد.

اخــبار

۱۴۰ هزار نفر کودک بازمانده از تحصیل

توسط:
منبع: ایسنا

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از وجود ۱۴۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل خبر داد و گفت: آماده همکاری با نهادهای مربوط هستیم تا با هم افزایی و البته پیگیری متمرکز بتوانیم کار بازگشت این کودکان را به مدرسه به نتیجه برسانیم. رضوان حکیم زادهم با بیان اینکه آموزش و پررش به عنوان متولی اصلی انسداد مبادی بیسوادی و بازماندگان از تحصیل فعالیت می‌کند اظهار کرد: لازم است مابقی دستگاه‌ها از انجام ف . . .

بیشتر بخوانید

آمار دانش آموزان ایران در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ چه تعداد است؟

توسط:
منبع: معلم ایرانی

سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، امروز در مدرسه ماندگار دارالفنون برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی را به یک میلیون و ۷۰۰ هزار معلم شاغل و بازنشسته که با کمبود امکانات و سختی‌ها، غیرتمندانه چراغ تعلیم و تربیت را روشن نگه می‌دارند، به بیش از ۱۴ میلیون دانش‌آموز که از فردا وارد کلاس در . . .

بیشتر بخوانید

30 شهریور،21 سپتامبر، روز جهانی آلزایمر

توسط: علم و تفکر
منبع: وب سایت شبکه خبر

30 شهریور، روز جهانی آلزایمر مدیرعامل انجمن آلزایمر ایران با اشاره به اینکه هر ۳ ثانیه یک نفر در جهان به آلزایمر مبتلا می شود، گفت: یک سال تشخیص زودتر، ۵ سال معلولیت ناشی از آلزایمر را کاهش می دهد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آمارهای وزارت بهداشت و سازمان ثبت احوال هم نشان می‌دهد کشورمان در سال‌ های آینده با جمعیت عظیمی از سالمندان روبرو خواهد بود و اگر آمادگی لازم در این زمینه نباشد ، . . .

بیشتر بخوانید

اعلام نرخ سرویس مدارس نسبت به سال گذشته

توسط:
منبع: شهر خبر

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران گفت: نرخ سرویس مدارس امسال نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش یافته است .علیرضا قنادان در حاشیه هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش درباره لایحه نرخ سرویس مدارس، اظهار داشت: قیمت نرخ سرویس مدارس در سال تحصیلی جدید در کمیته ماده 18 وزارت کشور که با حضور نمایندگان آموزش و پرورش، شهرداری تهران و وزارت کشور برگزار شد، به تصویب رسید و در جدولی مشخص پر . . .

بیشتر بخوانید

وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران کل استان ها؛ آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس روح تازه ای در جامعه تزریق می کند

توسط:
منبع: وبسایت وزارت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در جمع مدیران کل آموزش وپرورش استان ها مطرح کرد:آغاز مهر ماه و بازگشایی مدارس موجب شادابی و امید وتزریق روح تازه ای در جامعه می شود. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز سید محمد بطحایی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش وپرورش استان های کشور با موضوع بازگشایی مدارس و ساماندهی نیروی انسانی، با تسلیت ایام سوگواری ابا عبدا . . .

بیشتر بخوانید

با حضور بدون تکلف در مدارس با مشکلات معلمان و مدرسه از نزدیک و به طور مستقیم آشنا شوید

توسط:
منبع: سایت آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیرکل آموزش و پرورش استان های کشور اظهار کرد: با حضور بدون تکلف در مدارس با مشکلات مدارس و معلمان از نزدیک و به طور مستقیم آشنا شوید. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی با اشاره به اهمیت ارتباط مدیران با ذی نفعان آموزش و پرورش گفت: لازم است تا به مدارس برویم و در دفتر مدارس به صورت سر زده و بد . . .

بیشتر بخوانید

اوقات فراغت دانش آموزان

توسط:
منبع: پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا کاظمی روز شنبه در آیین افتتاح فعالیت های تابستانی واحدهای آموزشی و پرورشی سراسر کشور در کانون فرهنگی تربیتی سلمان فارسی منطقه 10 تهران اظهار داشت: در طول هشت هفته، 9 برنامه محوری در کانون ها، 10 برنامه در معاونت تربیت بدنی، 37 برنامه در معاونت پرورشی، 6 برنامه در سازمان دانش آموزی، 14 برنامه در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، 4 برنامه در بسیج، هشت برنامه در سا . . .

بیشتر بخوانید